[av_textblock size=“ font_color=“ color=“]
Ak sa tento víkend chystáte do Viedne, na Váš „must see“ zoznam určite pripíšte návštevu viedenského mestského pivovaru Ottakringer. Samotný pivovar však nie je predmetom tohto článku. Spomeniem len to, že v ňom mieru nealkoholickosti merajú v jednotkách Jozef (značka nealkoholického piva: Null komma Josef – Nula celá Jozef).

Čo ale za zmienku určite stojí je ich fabrika, ktorá sa nachádza v centre Viedne. Okrem súčasnej modernej výrobne zlatého moku sa v areáli firmy na Ottakringer Platz 1 nachádza aj stará historická budova fabriky, ktorá hlavne z vonka prešla rozsiahlou rekonštrukciou. Svoje čaro ale ukrýva práve vo vnútri. Niekoľko poschodí čistej industriálnej krásy. Vlastníci pri rekonštrukcii vsadili na ponechanie celkovej patiny, či už na stenách alebo oceľových trámoch, ktoré držia vysoké stropy jednotlivých podlaží. A urobili dobre. Množstvo podujatí, ktoré sa tu konajú, získava na jedinečnej atmosfére, vďaka tomuto priestoru.

A jedným z takýchto podujatí je Fesch´markt, ktorý sa tu bude konať práve tento víkend. V poradí už 11.  viedenský trh hand-made dizajnu a samých cool vecičiek v spojení s týmto unikátnym priestorom vytvára neopísateľnú atmosféru, kde je radosť nakupovaťJ V podstate ide o obdobu nášho Urban Marketu. Fesch market ale nie je orientovaný len na Viedeň. Na pravidelnej báze sa koná aj v iných mestách Rakúska (Graz, Salzburg). Nájdete tu všetko možné od umenia, šperkov, dekorácií a nábytku až po rôzne zberateľské kúsky. Oproti nášmu Urbanu je tu menej zastúpená móda a oblečenie.

Môžete tu objaviť veci ako držiak na šperky vytvorený spojením šanónového zakladača a starého taniera. Alebo vypreparovanú zbierku zarámovaných netopierov, ak Vás už prestane baviť chváliť sa stále tou istou zbierkou motýľov. Dokonca tu nájdete aj krásne bonsaje, ktoré nepotrebujú kvetináč, ale trčia z machom obalenej gule. Iný z vystavovateľov sa zas špecializuje iba na staré náučné nástenné mapy, ktoré nás vrátia v čase vzdelávajúc o tom ako vyzerajú vnútornosti kravy, z čoho sa skladá motor starej motorky Jawa pionier, alebo ako správne sedieť pri písacom stroji.

Zaujímavým faktom je, že vystavovatelia nie sú len Rakúšania. Dovolím si tvrdiť, že je tomu tak až v polovici prípadov. To trhu dodáva na originalite, pretože sú tam stále nové a nové veci. Teda, ak to nestihnete tentokrát, určite sa oplatí navštíviť Fesch´market v pivovare Ottakringer v budúcnosti.
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’879,893,894,892,891,890,889,888,887,886,885,884,883,882,881,880′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’portfolio‘ columns=’4′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’avia_lazyload‘]