ROK 2013 – hobby

Príbeh značky INDI-VINDI sa začal písať v roku 2013, keď som spolu s mojou krajšou polovičkou začal zariaďovať nový byt. Obaja sme boli veľkými fanúšikmi industriálneho dizajnu. Svoj príbytok sme si chceli skrášliť originálnymi kúskami v tomto štýle, avšak ponuka na trhu bola veľmi obmedzená. Východiskom z tejto situácie bolo moje experimentovanie doma na kolene a výroba prvých kúskov do našej domácnosti.

ROK 2014 – garážová firma

Vďaka pozitívnym ohlasom z môjho okolia som sa rozhodol zriadiť si svoju prvú dielňu v malej garáži. Vraj veľké úspešné projekty mali svoje začiatky v garáži. V rámci voľného času som začal zdokonaľovať svoje zručnosti. Väčšie projekty znamenali väčšie výzvy. Tu niekde vznikol aj názov INDI-VINDI.

ROK 2015 – a svetlo začalo svietiť

S narodením môjho syna vznikol nápad vyrobiť mu nad postieľku veľké svietiace písmeno A. Pôvodne som ho chcel kúpiť, ale na trhu nič také nebolo. Dostupné boli iba zo zahraničia a neboli uspôsobené na naše zástrčky a tak vznikli moje prvotiny z dreva a balzy v štýle starých „marquee lights“. Výsledok si žiadal posunúť svoje zručnosti na vyšší level a tak začala moja železná éra – začal som sa učiť zvárať.

ROK 2016 – rok výstav

Nastal čas ísť s kožou na trh. Spojil som sa preto s osobou, ktorá mala zlaté ruky a spolu sme vytvorili prvú predajnú edíciu svietidiel. Začali sme vystavovať na výstavách doma i v zahraničí. Boli sme súčasťou výstav ako Urban Market (SK), Mint Market (CZ), Fesch Markt (AT). Ľuďom sa naše produkty páčili a začali ísť na odbyt. I keď to znamenalo nekonečné hodiny v dielni, výsledok v podobe jedinečných dekorácií, ktoré skrášľujú ľuďom ich príbytky, bol pre mňa tým najväčším zadosťučinením.

ROK 2017 – nový začiatok

Rok 2017 bol ako na húsenkovej dráhe. Zmena dielne, osamostatnenie, nové projekty. Vyústilo to do štádia, kedy bolo treba spraviť rozhodnutie, či značka INDI-VINDI ostane iba ako hobby, alebo sa stane živobytím 🙂 A výsledok vidíte sami. Vlastný showroom, v ktorom ako jediný na Slovensku ponúkam originálny industriálny dizajn z minulého storočia. K tomu netradičný eventový priestor. Nový krásny web ako aj showroom koncept v rámci zimného Urban Marketu.

Už teraz sa teším, čo prinesie ďalší rok 🙂

„Better to aim high and miss,
than aim low and hit“